technologie potisku textilu

FLEX

Hlavní nabízenou technologií našeho studia je potisk termotransferovou fólií FLEX.
Jedná se o velmi kvalitní potisk. Prozatím všechny ukázky tvorby jsou vyrobeny touto technologií, tedy si můžete udělat představu o je jeho možnostech.

Barevná škála dostupných fólií je dostatečně pestrá, barvy jsou syté a v nabídce naleznete i speciální barvy jako je stříbrná, stříbrná reflexní, zlatá či neonové barvy. Motiv může být i vícebarevný. Barvy mohou být umístěny vedle sebe nebo se překrývat.
Fólie je krycí, stálobarevná, matná a pružná.

VÝROBA:
motiv je vyřezán plotterem, následuje ruční separování, na textil se nanáší termotransferovým lisem při vysokém tlaku a teplotě. Textil doporučujeme prát i žehlit naruby při teplotě 40°C. 

DIGITÁLNÍ tISK

Tato technologie je vhodná na složité motivy či fotografie. Taktéž se jedná a velmi kvalitní potisk, kdy tiskárna tiskne pigmentovými barvami přímo na textil. Obsahuje základní tiskové barvy CMYK (azurovou, purpurovou, žlutou a černou) + přídavnou bílou barvu pro podtisk u tmavého textilu. Přímý digitální tisk nabízí široké spektrum barev s možností stínování a barevných přechodů. V konečné fázi je textil fixován termolisem při vysokém tlaku a teplotě.
Potisk je měkký, příjemný na omak, prodyšný, praním neztrácí na sytosti.

SÍTOTISK

Pro větší náklady potisku textilu je nejvhodnější sítotisk. Speciální barva je nanášena přes sítotiskovou šablonu (sítovina napnutá na rámu) přímo na textil. Potisk je poté fixován v horkovzdušném tunelu při vysoké teplotě. Je možné tisknout jednobarevný i vícebarevný motiv.
Potisk má dlouhodobou životnost, je prodyšný, stálobarevný.